A múltam
Három évet klasszikus gitározni, tíz évet pedig klasszikus éneket tanultam.
1980-ban alapító tagja voltam a versek megzenésítésével foglalkozó Szélrózsa együttesnek. A zenekarral közösen, éveken át klubokat működtettem, igen nagy közönségsikerrel. 1983-ban a Szélrózsával hivatásos előadóművészi engedélyt szereztem. Számos TV és rádiófelvételt készítettünk, majd több száz hazai és néhány külföldi fellépés után 1987-ben az együttesnek nagylemeze jelent meg a Hungaroton kiadásában.
Felkérést kaptam több mozgásszínházi előadás zenei betétjének megírására, közös műsorokat készítettem Méhes Csaba pantomímszinésszel. Az alternatív színházi műfaj technikájával a Berger Táncegyüttes kapcsolt össze először, majd a Méhes produkciók fény,- hang- és szinpadtechnikáját kezdtem csinálni, ez a munka a mai napig is tart. Az Ő ajánlásával kerültem az Artus Színházhoz, melynek éveken át a hang- és színpadtechnikusa voltam.
A Szélrózsa zenekar felbomlásakor 1990-ben gyermekeknek készült önálló műsoros kazettát jelentettem meg, “Tudom én már, mit csinálok” címmel.
Néhány hónappal később régi zenekarbeli társammal Silling Tiborral újra közös munkába kezdtünk. Több verses-zenés összeállítást készítettünk. Az irodalmi estekkel, a rendhagyó irodalomórákkal és a gyermekműsorokkal bejártuk az egész országot.
1991-től három éven át működtettem nagy sikerrel saját klubomat, a Skatulya klubot, ahol pop és rockzenekari koncerteket szerveztem. Itt került először színpadra szerzői albumom anyaga is, melynek zeneszerzője, szövegírója, énekese és gitárosa is vagyok egyben. A "Wesselényi utca 57." című kazetta és a CD 1996 novemberében jelent meg.
1993-ban a PolyGram-Zebra kiadótól felkérést kaptam egy magyar nyelvű Simon & Garfunkel válogatás elkészítésére és megjelentetésére (A csend hangjai címmel), amelyen énekeltem, gitároztam, és a magyar szövegek egy részét is írtam, zenésztársam Silling Tibor volt.
1995-ben Dolák-Saly Róbert új lemezfelvételének egyik zenei rendezője és énekes közreműködője voltam.
1996 végén került bemutatásra az Íróasztalmese című báboperettem, melynek forgatókönyvét, zenéjét és szövegét írtam. Zenei anyaga és a darab meséjének rövidített változata kazetta formájában ‘96 karácsonyán került a boltokba csakúgy, mint a "Tudom én már, mit csinálok" című kazetta 2. kiadása.
1996 novemberében fejeztük be egy megzenésített versekből készült kazetta stúdió munkáit, melyet Silling Tiborral közösen készítettünk, a címe: Útravaló.
1996 végén a Dream Team színház Apokalitka című darabjának zenéjét írtam.
‘97 elejétől öt éven át a TV-11 Gazdagréti kábel TV külsős szerkesztő - műsorvezetője voltam.
1997 elejétől Méhes Csaba legújabb darabjában a Robinzon torzó-ban játszom.
Az év vége felé összeállt egy zenekar, amely a saját dalaim előadására vállalkozott. Néhány sikeres fellépés után (pl.: Budai Parkszinpad...) kiderült, hogy józan megfontolásból egyszerűbb formációra van szükség. Ezért az alkalmi társulásból Antoni Arnolddal (Arni) elkészítettük a produkció könnyen mozgatható változatát. (Két akusztikus gitár, ének.)
1998-ban vokalista közreműködője voltam Nagy Natália első szólólemezének.
1999 végén megalakult a Sólyom és a Melankolikusok együttes. A zenekar tagjai: Antoni Arnold (akusztikus gitár), Dudás Viktor (dob), Megyeri László (basszusgitár), és Sólyom Tamás (akusztikus gitár, ének). Rendszeres klubkoncerteket tartottunk a Kolibri Pincében, az Andrássy úton.
2000-től megszűnéséig az Instrument magazin szerkesztőbizottsági tagja voltam, és rendszeresen jelentek meg cikkeim, írásaim. A honlap "Irományaim" alfejezetében ezek közül találhatók azok, amelyek megítélésem szerint mindenki számára érdekesek lehetnek.
2001 elején a Melankolikusok átalakult. A zenekar tagjai: Antoni Arnold (akusztikus gitár), ifj. Födő Sándor (ütőhangszerek, zongora), Pál Kriszta (cselló), és Sólyom Tamás (akusztikus gitár, ének). Folytattuk a Kolibri Pincében a koncerteket, játszottunk a Trafóban, rendszeresen a Benczúr Klubban, felléptünk a Művészetek völgyében Vigándpetenden és Öcs községben, a Fonó színpadán.
2001 végén a Yellow stúdióban, a Fonó Records finanszírozásával elkészült, és a boltokba került a Sólyom és a Melankolikusok Tükör című CD-je.
2005-ben az egri Harlekin Bábszínház Csöpp lettem című darabjának zenéjét írtam, az előadás rendezője Kuthy Ágnes volt.
Ugyanebben az évben megalakítottam a Tonett zenekart, amely akusztikus hangszerekkel, és többszólamú énekkel magyar költők megzenésített verseit adja elő.
2009-ben a Tonett zenekar egy Radnóti emlék CD-n szerepel, az ott elhangzó dalok szerzője, a CD egyik szerkesztője voltam. Az Alexandra Könyváruház által terjesztett kiadvány az Élet Menete Alapítvány támogatásával jelent meg.
2011-ben megalakítottam a Rebellis Álmok formációt.
2013-ban létrehoztam a Napkő Projekt nyitott zenei vállalkozást, mely a népzene, a dalos műfaj és a klasszikus kamarazene ötvözésére törekszik, illetve ennek lehetőségeit kutatja. A megvalósult projektekben fuvolistával, viola de gamba-t megszólaltató zenésszel, zongoristával, csellistával játszom, illetve játszottam együtt.
2014-ben főszervezője lettem a József Attila Vers-Dal Fesztiválnak, mely költők, dalosok és versmegzenésítők országos találkozója.
2015-ben közös munkában kezdem a Délibáb Társulattal, színpadra állítottuk Az eltűnt hangok meséje című interaktív zenés, bábos előadást, melynek írója, zeneszerzője és szereplője is vagyok.
2021. júniusában megalakítottam a Kéttamás zenei formációt.
Folytatása következik... (Remélem.)